Filmalist
English
Filmalist
Explore cinema. Track your favorites
Home
Quentin Blake
Data nașterii
16 dec. 1932
(vârsta: 93 de ani)
Locul nașterii
Sidcup, Kent, England, UK
Quentin Blake
Biografia lui Quentin Blake:
Nu există încă o biografie disponibilă.
Quentin Blake a jucat în:
Quentin Blake – The Drawing of My Life
(2021)
... în rolul
Pe sine
The Marvellous World of Roald Dahl
(2016)
... în rolul
Pe sine
Beatrix Potter with Patricia Routledge
(2016)
... în rolul
Pe sine
The Genius of Roald Dahl
(2012)
... în rolul
El însuși
Fantastic Mr. Dahl
(2005)
... în rolul
Pe sine
Alte contribuții ale lui Quentin Blake:
Jack et Nancy - Les plus belles histoires de Quentin Blake
(2025)
(Book)
Snuff
(2024)
(Scenarist)
Mrs Armitage on Wheels
(2024)
(Scenarist)
Zagazoo
(2023)
(Scenarist)
Sad Film
(2022)
(Book)
Clovnul
(2020)
(Book)
Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas
(2020)
(Animation)
Revolting Rhymes
(2017)
(Scenarist)
The Story of the Dancing Frog
(1989)
(Author)
Patrick
(1973)
(Book)
L'ours et l'ermite
(Book)
Mai multe detalii despre Quentin Blake, pe :
🔎Wikipedia
TMDB
Imagini legate de Quentin Blake: