Filmalist
English
Filmalist
Explore cinema. Track your favorites
Home
Bob Carruthers
Bob Carruthers
Biografia lui Bob Carruthers:
Nu există încă o biografie disponibilă.
Bob Carruthers a regizat:
The SS and The Occult
(2015)
The Great War in Colour
(2014)
Private Hitler's War: 1914 - 1918
(2014)
British Airborne Battles
(2014)
Motörhead: The Bronze Era - The Early Daze
(2013)
Rainbow: Total Rock Review
(2012)
Zombie Driftwood
(2010)
Hitler: A Journey Through His World
(2010)
Moonwalking: The True Story of Michael Jackson - Uncensored
(2009)
Jazz Icons: Sonny Rollins Live in '65 & '68
(2008)
The Beatles: Up Close and Personal
(2008)
Jazz Icons: Wes Montgomery Live in '65
(2007)
Black Sabbath - Up Close and Personal
(2007)
Rock Milestones: The Beatles: Magical Mystery Tour
(2007)
Rock Milestones: Pink Floyd's The Wall (The Ultimate Critical Review)
(2007)
Inside T. Rex: 1973-1980
(2006)
Rock Milestones: Led Zeppelin's IV
(2006)
Bon Jovi: In Performance
(2006)
David Bowie: The Rise And Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars
(2006)
AC/DC: The Bon Scott Years
(2005)
Pink Floyd - Comfortably Numb
(2005)
Inside Pink Floyd: A critical review 1967 - 1974
(2005)
A Classic Rock Tribute to Bowie
(2005)
Roxy Music: Inside 1972-1974
(2004)
Inside Slade: The Singles: 1971-1991
(2004)
Pink Floyd: Inside Pink Floyd: A Critical Review 1975-1996
(2004)
Inside Emerson, Lake & Palmer 1970-1995
(2003)
Night of the Guitars
(2002)
Steel Tempest
(2000)
The Battle of Edgehill
(1998)
Horatio Nelson: Victor at Trafalgar
(1998)
Julius Caesar: Emperor of Rome
(1998)
Oliver Cromwell: Traitor or Liberator?
(1998)
The Battle of Gettysburg
(1998)
The Bruce
(1996)
Richard the Lionheart - Crusader King
(1994)
Woody Herman's Swinging Herd live in England
(1964)
Iron Maiden: Ultimate Critical Review
Red Hot Chili Peppers: Behind the Music
Uriah Heep & David Byron: Collection 1973-1977
vezi mai multe
Bob Carruthers a jucat în:
Moonwalking: The True Story of Michael Jackson - Uncensored
(2009)
... în rolul
Pe sine
Secrets of Middle-Earth: Inside Tolkien's The Return of the King
(2003)
... în rolul
Pe sine
Secrets of Middle-Earth: Inside Tolkien's The Fellowship of the Ring
(2003)
... în rolul
Pe sine
Alte contribuții ale lui Bob Carruthers:
Elvis Presley - Classic Performances
(2012)
(Producător)
Hitler: A Journey Through His World
(2010)
(Scenarist)
Moonwalking: The True Story of Michael Jackson - Uncensored
(2009)
(Producător)
Rock Milestones: The Beatles: Magical Mystery Tour
(2007)
(Producător)
Rock Milestones: Pink Floyd's The Wall (The Ultimate Critical Review)
(2007)
(Producător)
Inside T. Rex: 1973-1980
(2006)
(Producător)
Genesis: Total Rock Review
(2006)
(Scenarist)
David Bowie: The Rise And Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars
(2006)
(Producător)
The Roots of Monty Python
(2005)
(Scenarist)
Pink Floyd - Comfortably Numb
(2005)
(Producător)
Napoleon 1812 - The Road to Moscow
(2005)
(Producător)
Inside Pink Floyd: A critical review 1967 - 1974
(2005)
(Producător)
A Classic Rock Tribute to Bowie
(2005)
(Producător)
Meet the Beatles
(2005)
(Scenarist)
Steve Hackett: Live Legends
(2004)
(Producător executiv)
Inside Slade: The Singles: 1971-1991
(2004)
(Producător)
Pink Floyd: Inside Pink Floyd: A Critical Review 1975-1996
(2004)
(Producător)
Asia: America: Live in the USA
(2003)
(Producător)
Focus: Live in America
(2003)
(Producător executiv)
Inside Emerson, Lake & Palmer 1970-1995
(2003)
(Producător)
Night of the Guitars
(2002)
(Producător)
Steve Howe
(2002)
(Producător executiv)
The Arthurian Legends: King Arthur
(2001)
(Producător executiv)
The Arthurian Legends: Merlin
(2001)
(Producător executiv)
The Arthurian Legends: Camelot
(2001)
(Producător executiv)
Napoleon: Imperial Zenith
(2001)
(Producător executiv)
Napoleon: Waterloo: The Final Curtain
(2001)
(Producător executiv)
Napoleon: Winter in Russia
(2001)
(Producător executiv)
Celtic Legends: Irish Legends
(1999)
(Producător executiv)
The Battle of Edgehill
(1998)
(Scenarist)
Oliver Cromwell: Traitor or Liberator?
(1998)
(Scenarist)
Macbeth
(1997)
(Screenplay)
William the Conqueror: The First Norman King of England
(1996)
(Producător executiv)
The Bruce
(1996)
(Scenarist)
Emerson, Lake & Palmer - Live at the Royal Albert Hall
(1996)
(Producător)
The History of Warfare: The Spanish Civil War
(1995)
(Producător executiv)
Life In Medieval Britain
(1995)
(Producător executiv)
Alfred the Great
(1994)
(Producător)
The Battle of Flodden
(1994)
(Producător executiv)
General Custer: The Story of Yellow Hair
(1994)
(Producător executiv)
Life In Anglo-Saxon Britain
(1994)
(Producător executiv)
The Battle of Trafalgar: Nelson's Victory
(1993)
(Scenarist)
The English Civil Wars
(1992)
(Scenarist)
The Stranglers: Live at Alexandra Palace
(1990)
(Producător executiv)
Uriah Heep & David Byron: Collection 1973-1977
(Producător)
Arnhem 1944
(Producător)
Mai multe detalii despre Bob Carruthers, pe :
Wikidata
TMDB
IMDB
Imagini legate de Bob Carruthers: