Filmalist
English
Filmalist
Explore cinema. Track your favorites
Home
John Considine
Data nașterii
2 ian. 1935
(vârsta: 91 de ani)
Locul nașterii
Los Angeles, California, USA
John Considine
Biografia lui John Considine:
Această biografie este afișată în engleză deoarece versiunea în limba română nu este încă disponibilă.
John Considine (born January 2, 1935) is a retired American writer and actor.
John Considine a jucat în:
The Book of Stars
(1999)
... în rolul
Lost John
Gia
(1998)
... în rolul
Bruce Cooper
Eliberati-l pe Willy 2
(1995)
... în rolul
Commander Blake
State of Emergency
(1994)
... în rolul
Malcolm Parker
Lecții de respirat
(1994)
... în rolul
Durwood
Exiled in America
(1992)
... în rolul
Dr. Tom Robinson
Coupe de Ville
(1990)
... în rolul
Professor Kloppner, Eastbrook Academy
Grăsanul și băiețelul
(1989)
... în rolul
Robert Tuckson
Făcut în Rai
(1987)
... în rolul
Angel
Timestalkers
(1987)
... în rolul
Doctor Crawford / Matthew Crawford
Opposing Force
(1986)
... în rolul
General MacDonald
Trouble in Mind
(1985)
... în rolul
Nate Nathanson
Passions
(1984)
... în rolul
Jack Blaine
Choose Me
(1984)
... în rolul
Dr. Ernest Greene
Rita Hayworth: The Love Goddess
(1983)
... în rolul
Ed Judson
Brainwash
(1983)
... în rolul
Jordon Carelli
Dixie: Changing Habits
(1983)
... în rolul
Steven Moss
Forbidden Love
(1982)
... în rolul
Curtis Bittan
Endangered Species
(1982)
... în rolul
Burnside
Mother's Day on Waltons Mountain
(1982)
... în rolul
Dr. Coleman
Marian Rose White
(1982)
... în rolul
Frank Wells
Margin for Murder
(1981)
... în rolul
Lou Krone
Cutia umbrelor
(1980)
... în rolul
Interviewer
Vulcanul
(1980)
... în rolul
Dr. John Webster
O nuntă
(1978)
... în rolul
Jeff Kuykendall
See How She Runs
(1978)
... în rolul
Larry Quinn
The Late Show
(1977)
... în rolul
Lamar
Welcome to L.A.
(1976)
... în rolul
Jack Goode
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson
(1976)
... în rolul
The Sure Shot's Manager (Frank Butler)
The Thirsty Dead
(1974)
... în rolul
Baru
California Split
(1974)
... în rolul
Man at Bar
Doctor Death: Seeker of Souls
(1973)
... în rolul
Dr. Death
Incident in San Francisco
(1971)
Viața lui Iisus
(1965)
... în rolul
John
Our Very Own
(1950)
... în rolul
Boy at Birthday Party (necreditat)
The Green Years
(1946)
... în rolul
Schoolboy
Reunion in France
(1942)
... în rolul
Little Boy (necreditat)
Alte contribuții ale lui John Considine:
MacGyver: Trail to Doomsday
(1994)
(Scenarist)
Dixie: Changing Habits
(1983)
(Scenarist)
O nuntă
(1978)
(Story)
Tarzan's Deadly Silence
(1970)
(Scenarist)
Mai multe detalii despre John Considine, pe :
Wikidata
TMDB
IMDB
Imagini legate de John Considine: